Nors fotografavimas yra labai malonus ir jaudinantis procesas, jis taip pat yra kupinas ir didžiulių bei tarytum niekuomet nesibaigiančių iššūkių. Ir tai yra visiškai suprantama, nes fotografija yra tikrų tikriausia meno forma, o menininkai visuomet kelia sau vis didesnius iššūkius ir kopia į dar didesnes aukštumas. Todėl jei jūs dievinate fotografiją ir kasdien siekiate tapti vis geresniais fotografais, jums praverstų keli naudingi fotografijos patarimai.
Labai dažnai fotografuodami mes norime tai daryti čia ir dabar – greitai ir be jokio atidėliojimo. Tačiau profesionalus fotografas supranta, kad geriausios akimirkos reikia išlaukti. Tai yra PROCESAS. Nors kartais iš tikrųjų reikia labai greitos reakcijos, tobulos nuotraukos dažniausiai reikalauja kantrybės, susikaupimo ir laiko.
Taigi, jei jūs tik pradedate mokytis fotografuoti, pasistenkite fotografuoti „lėtai“, kiekvienai nuotraukai skirdami pakankamai dėmesio. Norėdami, kad tokią savybę išsiugdyti jums taptų lengviau, pabandykite įsivaizduoti, jog kaskart jūs turite tik vieną galimybę ir jei ją išeikvosite nebeturėsite galimybės pakartoti. Galiausiai toks požiūris jums padės susikoncentruoti į konkrečią akimirką ir visiems laikams tobulai įamžinti ją nuotraukoje.
Kiekvienas patyręs fotografas žino be kokių priemonių jis niekuomet neturėtų palikti savo namų. Fotoaparato akumuliatoriaus kroviklis, papildomi fotoaparato akumuliatoriai, lęšių valiklis ir trikojis yra labai svarbūs kiekvienam fotografui – nepaisant to, ar kalbama apie patyrusius, ar apie pradedančiuosius fotografus. Todėl norėdami visuomet būti tinkamai pasiruošę „pagauti“ geriausią kadrą, pasirūpinkite ir fotografavimui būtina profesionalia įranga.
Tobulų akimirkų užfiksavimui kartais reikia ir daugiau pajudėti. Tiesą sakant, fotografija yra neatsiejama nuo sporto. Jei jūs vangiai judėsite ir visas jūsų manymu svarbias bei dėmesio vertas akimirkas bandysite užfiksuoti tik vienoje ir toje pačioje padėtyje, galiausiai suprasite, kad visos jūsų nuotraukos yra vienodos ir blankios – neturinčios jokio unikalaus prieskonio ir joms išsiskirti padedančio akcento.
Todėl jei imatės fotografijos, būkite pasiruošę pajudinti ir savo kojas. Kai reikia – pabėgėkite. Kai tai neišvengiama – palypėkite. O kai manote, kad tai padės užfiksuoti tobulą kadrą – atsigulkite. Ir nors tai jums gali skambėti kaip pokštas, iš tikrųjų tai yra neatsiejama profesionalios fotografijos proceso dalis.
Ar žinote, kas yra diafragma? Ar esate girdėję apie fotografavimo greitį? O ar jums yra pažįstamas ISO? Jei į bent vieną iš pastarųjų klausimų jūs pateikėte neigiamą atsakymą, būkite tikri, kad pirmiausia jūs turite pradėti nuo teorijos!
Fotoaparatas yra pagrindinis jūsų darbo įrankis. Tai yra priemonė, kurios pagalba jūs galite užfiksuoti nepriekaištingus ir kvapią gniaužiančius kadrus. Tačiau jei jūs nebūsite susipažinę su savo kasdien naudojamo fotoaparato pagrindiniais nustatymais ir nežinosite, kaip jie veikia vieni kitus, net nesitikėkite pasiekti tobulo rezultato. Todėl visuomet vertėtų pradėti nuo susipažinimo su savo fotoaparatu. Ir nors viso to galite mokytis praktiškai, vis dėlto daugiau laiko ir jėgų pavyks sutaupyti, jei jūs pradėsite nuo bazinės teorijos įsisavinimo.
Klysta kiekvienas – net ir dešimtmečiais savo patirtį fotografijos srityje skaičiuojantis fotografas. Todėl bijoti to, kas yra neišvengiama, tikrai nevertėtų. Vietoje to, kad kaskart baimintumėtės suklysti, pasistenkite iš savo padarytų klaidų pasimokyti. Ir tai taps geriausiomis jūsų mokytojomis. Jei suprasite, ką padarėte neteisingai, kasdien tapsite vis geresniais fotografais.
Mokydamiesi fotografuoti jūs turite įsisąmoninti vieną labai svarbią taisyklę – be tinkamo apšvietimo jūs negalėsite padaryti nepriekaištingų nuotraukų! Kad ir kaip besistengtumėte, be tinkamos šviesos nebus ir tinkamų nuotraukų. Todėl kaskart, kai ruošitės fotografuoti, įsitikinkite, kad apšvietimas yra optimalus ir būtent toks, kokio reikia jūsų norimam rezultatui pasiekti.